Відображення неповного робочого часу в звітності страхувальників по ЄСВ

З моменту введення в дію Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435 (далі — Порядок № 435), серед нових граф таблиці 6 додатку 4 звіту введена графа 24 «Ознака неповного робочого часу.

Як зазначено в п. 9 розд. IV Порядку № 435, ознаку неповного робочого часу слід вказувати, якщо такий режим роботи відповідно до ст. 56 КЗпП1 встановлюється за угодою сторін як при прийнятті на роботу, так і в період роботи. Якщо працівник трудиться в умовах неповного часу, в графі 24 проставляється «1» (так), якщо такий режим не застосовується, тут зазначається «0» (ні). Це стосується основних працівників і сумісників, крім працюючих за договорами ЦПХ.

Ознака «неповний робочий час» з позначенням «1» (так) у графі 24 проставляється у випадку, якщо особа працює:

• неповний робочий день (тобто зменшення тривалості щоденної роботи на зумовлену кількість годин);

• неповний робочий тиждень (коли зберігається нормальна тривалість робочого дня, але зменшується кількість робочих днів на тиждень);

• поєднання неповного робочого дня і неповного робочого тижня (наприклад, тривалість робочого дня 5 годин при 4 робочих днях на тиждень).

В інших таблицях форми додатку 4 робота в умовах неповного робочого часу не відображається.

Якщо робота на умовах неповного робочого часу призводить до нарахування зарплати в розмірі менше МЗП і в такому режимі працює основний працівник (у графі 22 вказано «1» — трудова книжка у роботодавця), то ЄСВ у частині нарахування потрібно сплачувати з суми не менше МЗП. Відповідно, на працівника буде заповнено 2 рядки і в обох цих рядках у графі 24 слід вказати «1» (так).

У місяці запровадження або скасування неповного робочого часу на працівника достатньо заповнити один рядок, у графі 24 якого вказати режим роботи станом на кінець звітного місяця, тобто якщо працівника з повного часу перевели на неповний, у графі 24 проставляється «1» (так), якщо працівника з неповного часу перевели на повний час, у графі 24 проставляється «0» (ні).

Головний спеціаліст відділу адміністрування,
супроводження інформаційних систем, електронних