Особливості призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива

Цікаве на цю тему:

Відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 27 квітня 2016 року № 319 внесені зміни в Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Постановою передбачено:

ЗМІНИ ПОРЯДКУ ОБЧИСЛЕННЯ ДОХОДУ

Сукупний дохід розраховується за попередній рік.

Скасовано  можливість розрахунку субсидії на підставі доходів за 3 попередні місяці.

Дохід пенсіонерів незалежно від факту працевлаштування враховується як фактичний дохід за попередній рік.

Тобто, якщо пенсіонер працював в 2015 році, а в 2016 році звільнився, при розрахунку субсидії в дохід врахується фактичний дохід (заробітна плата і пенсія) за 2015 рік.

Урахування доходів фізичних осіб підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування:

Прожиткові мінімуми 2015 рік.

• 01.2015-08.2015 року прожитковий мінімум - 1218  грн. (8 місяців)
  • 09.2015-12.2015 року прожитковий мінімум -1378 грн. (4 місяці)

Незалежно від отриманих (неотриманих) доходів за кожний місяць враховується в дохід:

І група – 2 прожиткові мінімуми, встановлені для працездатних осіб за цей місяць

((1218,00х2) х8міс)+((1378,00х2)х4міс) = 30512,00 грн. або

І група -  2542,66 грн в місяць

ІІ група – 3 прожиткові мінімуми, встановлені для працездатних осіб за цей місяць

((1218,00х3) х8міс)+((1378,00х3)х4міс) =45768,00 грн. або

ІІ група - 3814,00 грн в місяць

ІІІ група – 4 прожиткові мінімуми, встановлені для працездатних осіб за цей місяць

((1218,00х4) х8міс)+((1378,00х4)х4міс) = 61024,00 грн. або

ІІІ група – 5085,33 грн в місяць.

При цьому не враховується дохід, виплачений самозайнятій особі, та дохід від підприємницької діяльності, інформацію про які надано державною фіскальною службою.

Отже, при розрахунку субсидії підприємцям враховується щомісячний дохід в розмірах:

• І група -  2542,66 грн. в місяць
  • ІІ група - 3814,00 грн. в місяць
  • ІІІ група – 5085,33 грн. в місяць.

Система оподаткування та група платника єдиного податку для спрощеної системи оподаткування визначається на початок місяця, з якого призначається субсидія

ОСОБЛИВОСТІ ВРАХУВАННЯ ДОХОДІВ

1. Підвищуються до одного прожиткового мінімуму дохід:
  • студентів денної форми навчання, які мають батьків, проживають самі та не отримують стипендію;
  • осіб, які перебувають на обліку як безробітні і не одержують допомогу по безробіттю.

Тобто, сукупний річний дохід буде врахований в сумі 15256,00 грн. або 1271,33 грн. щомісячно.

1. Підвищуються до двох прожиткових мінімумів доходи.
  • працездатних осіб середньомісячний дохід яких менший від прожиткового мінімуму;
  • осіб, які доглядають за інвалідом І групи або особою, яка досягла 80-річного віку;
  • компенсації фізичним працездатним особам, які надають соціальні послуги.

Тобто, сукупний річний дохід буде врахований в сумі 30512,00 грн. або 2542,66 грн. щомісячно.

1. Не підвищуються доходи
  • соціальні виплати - допомоги при народженні дитини , до досягнення дитиною трирічного віку , по догляду за дитиною-інвалідом віком до 18 років, інвалідом 1 чи 2 групи внаслідок психічного розладу, допомоги по безробіттю (враховуються фактичні розміри стипендій та соціальних виплат)
  • студентів і учнів денної форми навчання, які проживають разом з родиною;
  • осіб призваних на військову службу.
  1. Не враховуються до сукупного доходи (доповнено перелік доходів)
  • державна соціальна допомога на дітей сиріт та дітей , позбавлених батьківського піклування;
  • щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам.

Враховуючи істотні зміни при обчисленні сукупного доходу при призначенні субсидії, можна сказати, що врахування доходів являється індивідуальним для кожного домогосподарства. Маючи одинаковий склад сім’ї і приблизно рівні доходи, розмір субсидії може бути різний, враховуючи категорію кожного члена сім’ї.

Тому, по кожній конкретній ситуації, просимо звертатися за консультацією до управління соціального захисту населення, телефон громадської приймальні 3-18-54.