Захисти себе, якщо тебе примушують звільнитися за «власним бажанням»

Більшість роботодавців звільняють працівників «за власним бажанням», при цьому головна вимога «добровільність» зовсім не виконується.

Подача працівником заяви про розірвання трудового договору повинна бути добровільною і виражати його волевиявлення щодо звільнення з роботи.

Якщо роботодавець примушує працівника писати заяву на звільнення, із відповідною заявою можна звернутися:

- до профспілки, членом якої є працівник;

- до Управління Держпраці у Черкаській області;

- якщо працівника все ж таки примусили написати заяву на звільнення за власним бажанням, за захистом трудових прав можна звернутися безпосередньо до місцевого суду в місячний строк з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки (ст.233 КЗпП України).

Інформують фахівці    виконавчого комітету Канівської міської ради  та Управління Держпраці у Черкаській області.