Канівські депутати закликають владу продовжити мораторій на продаж землі

В ході останнього засідання сесії Канівської міської ради у четвер, 24 жовтня ц.р., депутати ухвалили рішення про направлення до Президента України Володимира Зеленського, Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука звернення щодо необхідності продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення.

З цього приводу виступали депутат Юрій Підгайний, депутат минулого скликання, активіст Станіслав Маланчев, керуючий справами виконавчого комітету Володимир Святелик.

«Перш ніж запроваджувати ринок землі, необхідно провести повну інвентаризацію землі та внести до реєстраційної бази в державному земельному кадастрі. Неприпустимо впроваджувати продаж землі без належного законодавчого підґрунтя.

Враховуючи наведене, ми, депутати Канівської міської ради, звертаємося до Вас із проханням виваженого підходу до відкриття в Україні ринку землі сільськогосподарського призначення, та зняти мораторій з продажу землі після виконання слідуючих умов:

1. Розпочати широке публічне обговорення щодо впровадження ринку землі сільськогосподарського призначення.

2. При напрацюванні нових законопроектів про ринок земель сільськогосподарського призначення врахувати такі положення:

- запуск державної програми пільгового кредитування середніх і малих сільгосппідприємств та фермерських господарств для купівлі землі (мінімальний термін – 15 років);

- відчуження земельної ділянки не є основою для дочасного припинення дії договору її оренди;

- право на купівлю сільськогосподарських земель повинні мати виключно громадяни України, фермерські господарства, юридичні особи, що мають статус сільгоспвиробника останні п’ять років та засновниками яких є громадяни України;

- заборону права купівлі сільськогосподарських земель іноземцями, олігархами, особами без громадянства, а також юридичними особами, заснованими іноземцями;

- заборону права купівлі іноземцями та юридичними особами, заснованими іноземцями,

часток у юридичних особах власниках сільськогосподарської землі;

- відкриття ринку землі в Україні повинно наступити з моменту завершення наповнення Державного земельного кадастру, реєстру прав на нерухоме майно, інвентаризації земель запасу і резерву, а також виправлення в публічній кадастровій карті України раніше допущених помилок у геометричних даних по земельних ділянках», - йдеться у тексті звернення, за яке проголосували 28 депутатів.