Де в Каневі можна буде посвятити воду на Водохреща?

Цікаве на цю тему:

19 січня всі християни відзначають велике свято - Хрещення Господнє (Водохреща). Саме хрещення означає очищення душі і тіл, яке відбувається завдяки дотриманню традицій – освяченню води та купанню в ополонці, яке цього дня за твердженнями віруючих є зцілюючим.

У Каневі з нагоди свята Водохреща у суботу, 19 січня ц.р., відбудеться хресна хода від Успенського собору до р. Дніпро за маршрутом: вул. Героїв Небесної сотні, вул. Шевченка, вул. Олега Кошового. Початок ходи о 09-30.

З 10-00 відбуватиметься урочисте богослужіння та освячення води на березі Дніпра в районі КП «Авто-ріка» та в районі зупинки громадського транспорту «Монастирок».

Сміливцям, які бажають цього дня скупатися в ополонці, варто знати кілька правил. Так, лікарі категорично заперечують проти купання в ополонці на Хрещення при наявності таких проблем зі здоров’ям:

- запальні захворювання носоглотки, придаткових порожнин носа, отити;

- серцево-судинні захворювання;

- епілепсія, перенесені травми черепа; склероз судин головного мозку;

- неврити, поліневрити;

- цукровий діабет, тиреотоксикоз;

- глаукома, кон'юнктивіт;

- туберкульоз легенів, запалення легенів, бронхіальна астма, емфізема;

- нефрит, цистит, запалення придатків, запалення передміхурової залози;

- виразкова хвороба шлунка, ентероколіт, холецистит, гепатит;

- венеричні захворювання.

Для купання в ополонці на Хрещення потрібно правильно вибрати місце.

Ідеальна ополонка для купання в ополонці на Водохреще - це:

- перевірений місце. Бажано - організоване, а не сільський ставок опівночі;

- глибина купелі не повинна перевищувати 1,8 м;

- купіль повинна бути огороджена, щоб уникнути випадкового падіння у воду.
Не забудьте про «обмундирування»! Вам знадобляться: купальник або плавки, рушник і махровий халат, комплект сухого одягу. Візьміть з собою і якесь взуття, щоб не йти по льоду босоніж - це далеко не кожній людині під силу. Але врахуйте, що тапочки не повинні бути на гумовій підошві - вона ковзає. Можна взяти вовняні товсті шкарпетки, в них дійти до ополонки, в них же і плавати. Після купання розітріть тіло рушником, швидко одягніться в суху білизну і випийте гарячого чаю.