Запрошуємо до участі у конкурсі на здобуття обласної премії імені Данила Нарбута

З 15 липня до 15 серпня 2020  триватиме прийом робіт художників для участі у конкурсі на здобуття обласної премії імені Данила Нарбута. Додаткову інформацію можна отримати за тел. 097 73 55 865.

про обласну премію імені Данила Нарбута

1. Обласна премія імені Данила Нарбута – визначного митця, народного художника України, лауреата Державної премії України імені Т. Г. Шевченка (далі – премія) встановлюється обласною радою з метою підтримки розвитку образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Шевченкового краю.

2. Премія присуджується щорічно за художній твір, який отримав найвищу оцінку конкурсної комісії та відзначається патріотичною тематикою, національним колоритом, високою майстерністю, самобутністю

та оригінальністю у таких номінаціях:

1) за творчість обдарованим учням мистецьких шкіл, гуртків та студій образотворчого мистецтва;

2) за кращу роботу художнику, виконану у різних видах образотворчого та декоративного мистецтва.

1. Премія встановлюється:

у номінації „За творчість обдарованим учням мистецьких шкіл, гуртків
 та студій образотворчого мистецтва “ у розмірі двадцять тисяч гривень;

у номінації „За кращу роботу художнику, виконану у різних видах образотворчого та декоративного мистецтва “ у розмірі тридцять тисяч гривень.

1. У номінації „За творчість обдарованим учням мистецьких шкіл, гуртків та студій образотворчого мистецтва“ премія може бути поділена серед претендентів, твори яких отримали найвищу оцінку членів конкурсної комісії при голосуванні;

у номінації „За кращу роботу художнику, виконану у різних видах образотворчого та декоративного мистецтва “ премія присуджується одному автору за один художній твір або серію творів.

1. Автор, що здобув премію, може висунути свої твори для присудження премії повторно через п’ять років.

2. Художній твір автора, що здобув премію може бути переданий

до музейних фондів Комунальної установи „Обласний художній музей“ Черкаської обласної ради.

3. Для проведення конкурсу на здобуття премії Черкаською обласною державною адміністрацією створюється конкурсна комісія, засідання якої вважається правомочним при наявності більше половини її складу.

4. У разі подання членом комісії свого твору на участь у конкурсі

на здобуття премії, член конкурсної комісії завчасно у письмовій формі повідомляє про наявність конфлікту інтересів голову конкурсної комісії

та позбавляється права голосу за номінацію у якій представлена на конкурс його робота.

5. У разі рівного розподілу голосів при голосуванні голос головуючого на засіданні конкурсної комісії є вирішальним.

6. Претенденти на здобуття премії подають свої твори з 15 липня

по 15 серпня поточного року до Комунальної установи „Обласний художній музей “ Черкаської обласної ради.

7. Рішення про присудження премії приймається таємним голосуванням більшістю голосів членів комісії від її складу не пізніше 15 вересня поточного року.

8. Вручення премії, як правило, проводиться щорічно не пізніше другої неділі жовтня поточного року до професійного свята Дня художника.

9. Автори, які пройшли конкурсний відбір та здобули перемогу,

для отримання премії подають такі документи:

копія документа, що засвідчує особу (паспорт);

копія реєстраційного номера облікової картки платника податків.

1. Питання із організації засідання конкурсної комісії здійснює Департамент культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської обласної державної адміністрації.

2. Премія присуджується розпорядженням голови Черкаської обласної ради на підставі протоколу засідання конкурсної комісії.

3. Грошова виплата проводиться одноразово після видання розпорядження голови Черкаської обласної ради.

4. Лауреату премії імені Данила Нарбута, крім одноразової грошової виплати, вручається Диплом за підписом голови Черкаської обласної державної адміністрації та голови Черкаської обласної ради.