Як зросли пенсії та інші види соцвиплат для жителів Канівської громади з 1 липня

В Україні з 1 липня змінився розмір прожиткового мінімуму. Він зріс на 204 гривні й нині становить 2 294 гривні. Тому деякі соціальні виплати, серед яких і пенсії, будуть перераховані.

Відділ обслуговування громадян № 8 (сервісний центр) головного управління  Пенсійного фонду в Черкаській області інформує про те, що з 1 липня в Україні підвищились соціальні виплати для наступних груп населення:

• мінімальні пенсійні виплати особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій;

• мінімальні пенсійні виплати особам з інвалідністю внаслідок ліквідації аварії на ЧАЕС;

• мінімальна пенсія за віком непрацюючим пенсіонерам;

• підвищення ветеранам війни та членам сімей загиблих/померлих ветеранів війни;

• підвищення жертвам нацистських переслідувань з-поміж осіб з інвалідністю та членам сімей померлих жертв нацистських переслідувань;

• пенсія за особливі заслуги перед Україною;

• мінімальна пенсія шахтарям;

• державна соціальна допомога на догляд особам з інвалідністю внаслідок війни;

• мінімальна пенсія сім'ям військовослужбовців у разі втрати годувальника;

• надбавка донорам.

Як зросли виплати з 1 липня?

Розмір пенсії за віком зріс на 85 гривень й зараз становить 1 854 гривні, раніше становив 1 769 гривень. Загалом, пенсії збільшили понад 5 мільйонам пенсіонерів з 11 мільйонів. Збільшуватимуть пенсії особам, які втратили працездатність та 100 гривень додадуть до страхової пенсії.

Мінімальна пенсія шахтарям зросла на 255 гривень й становить 5 562 гривні, а була – 5 307 гривень.

Мінімальна пенсія сім'ям військовослужбовців у разі втрати годувальника зросла на 170 гривень й складає 3 708 гривень, була – 3 538 гривні.

Розмір виплат учасникам бойових дій зріс на 140,25 гривні й становить 30 59,10, а раніше – 2 918,85 гривні.