Канівське управління Пенсійного Фонду інформує про спад в поповненні бюджету Фонду

Інформацію про стан мобілізації коштів до бюджетів Пенсійного фонду України відповідно до статті 52 Закону України «Про місцеве самоврядування» заслуховували в ході останнього засідання виконавчого комітету Канівської міської ради у середу, 24 червня ц.р.

Призупинення діяльності підприємств, оптимізація чисельності працівників та робочого часу у зв’язку із карантином та протиепідемічними заходами, запровадженими Урядом вплинуло на ситуацію з наповненням бюджету Пенсійного фонду.

Станом на 1 червня ц.р. відділ обслуговує 9089  пенсіонерів  міста, яким  за  п’ять місяців поточного року здійснено виплату пенсій в сумі 146769,5 тис. грн. в повному обсязі.

За січень - травень 2020 року до бюджету Фонду в місті та районі надійшло 65025,3 тис. грн.. власних доходів, або 84,0 % до планового показника. Власні доходи Фонду складаються із частки єдиного внеску, розподіленої на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, який адмініструє Державна податкова служба, що становить 98% всіх доходів, та інших коштів, які адмініструють органи Фонду (відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, штрафні санкції, погашення заборгованості минулих періодів та інше).

Зокрема, надходження частки єдиного внеску, розподіленої на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, становлять 64878,1 тис. грн., або 86,2 % до планового показника. Надходження інших коштів, забезпечено в сумі 147,2 тис. грн, або 110,3 % до планового показника.

Базою для нарахування єдиного внеску є фонд оплати праці найманих працівників. Відповідно, зростання заробітних плат працівників, своєчасна їх виплата та в повній мірі сплата єдиного соціального внеску роботодавцями, сприяють наповненню бюджету Пенсійного фонду.

За 5 місяців 2020 року темп росту надходження єдиного внеску в місті та районі становить лише 97,1 %. Станом на 1 червня ц.р. надійшло 75078,6 тис. грн. єдиного внеску, що становить 83,9 % до доведеного Пенсійним фондом України індикативного показника. Недоотримано 14360,8 тис. грн. єдиного внеску.

Фонд оплати праці в місті та районі за даними звітів платників за січень-квітень 2020 року становить 267929,1 тис. грн, що лише на 8855,8 тис. грн більше ніж за відповідний період минулого року. Темп росту фонду оплати праці в місті та районі становить 103,4 % (середньообласний показник-105,4%).

За даними звітності страхувальників за квітень 2020 року чисельність найманих працівників в місті складає  6029 осіб, що на 876 осіб менше ніж у квітні 2019 року. В порівнянні до січня 2020 року чисельність найманих працівників зменшилась на 2142 осіб, а в порівнянні до березня 2020 року – на 270 осіб.